Co je Mma

MMA – Mixed Martial Arts – smíšená bojová umění.

Mix různých bojových stylů je znám již od starověkých olympijských her v podobě tehdy až brutálního Pancrationu. Za základ novodobých MMA je považován rok 1993 a vznik šampionátu UFC – Ultimate Fighting Championship. V současnosti však zápas MMA představuje nejkomplexnější souhrn bojových dovedností a stylů, které mají vést k co nejefektivnějšímu vedení útoku či obrany s ohledem na získání převahy nad protivníkem i svou vlastní „myslí“. 

Fyzicky jeden z nejnáročnější sportů na světě, je přirovnáván k bojovému triatlonu. Bojovníci musejí rozvíjet všechny složky fyzické i psychické kondice. Maximální sílu, dynamickou sílu, vytrvalost i odolnost. Bojovníci jsou připravování ve všech 3 úrovních boje – boj v postoji, boj na zemi i zápas (např.: Box, Muay Thai, judo, řecko-římský zápas či brazilské Jiu JItsu pro boj na zemi). 

Kromě již zmíněné fyzické náročnosti je nedílnou a velice důležitou součástí i mentální trénink bojovníka – tzv. motivace a rozvíjení psychické kondice. Právě proto, i díky jeho obrovské popularitě je v tomto sportu aplikováno mnoho inovativních přístupů a technologií rozvíjejících požadované vlastnosti bojovníka. 

MMA provokuje naše dávno zapomenuté pudy, boří mýty a přináší nový pohled na gladiátory 21. století.

 

Popularita MMA:

Za základ novodobé podoby MMA je považován vznik amerického šampionátu UFC v roce 1993, zastřešovaný stejnojmennou společností. Od té doby dochází k prudkému rozvoji i obrovskému nárůstu zájmu diváků. Po roce 2004 je  MMA je jedním z nejdynamičtěji se rozvíjejících sportů a nárůst zájmu není ovlivněn hospodářskou krizí.

MMA se ze spojených států šíří i v Evropě, kde si získává svoji popularitu. Například v ortodoxním Polsku živé přenosy zápasů z největších hal pro desítky tisíc návštěvníků jsou vysílány v prime-time (asociace KSW).

12.11.2011 dosáhl zápas MMA rekord ve sledovanosti kanálu FOX 8,8 mil diváků.

MMA v ČR:

Popularita MMA v ČR je na strmém vzestupu, ale v případě zaměření organizátorů dosavadních turnajů MMA stále pro úzkou skupinu lidí.

V současnosti je u nás i bez masové základny mnoho nadějných bojovníků světového formátu. Existuje proto velký potenciál růstu obliby a sledovanosti, pokud divákům tento sport atraktivně představíme v rámci unikátní mediální komunikace i zápasů samotných.

Doposud v ČR však chyběla komplexní zastřešující organizace sjednocující pravidla, žebříčky, rozhodčí či komunikační prezentaci MMA.

26. září 2012 proto vznikla nová profesionální asociace MMA - MMAA.

 
Úterý 22. 11. 2016
Arena Sparta, Podvinný Mlýn 10:00
« 1 »
                                                 
 
        Created by CTECH s.r.o. © 2012
IMMAF EUROPEAN OPEN, PRAGUE
00
dnů
00
hod.
00
min.
00
sek.
Facebook
YouTube